Nový světový rekord v nejdelším zásahu s větrovkou

VÍCE ZDE: ZDE

Naše větrovka Altaros M24 dostala upgrade - zvýšení výkonu a počtu ran na naplnění, nové náhradní zásobníky

Rádi bychom vás informovali, že naše základní verze Altaros M24 bude dodávána s novými prvky. Nově bude možné plnit kartuši na 300 bar a bude možné nastavit výstupní tlak z regulátoru na max 250bar. Díky tomu se zvýší jak výkon, tak i počet vystřelených ran na jedno naplnění.

Zelené pole je doporučený výstupní tlak pro optimální poměr výkonu a spotřeby vzduchu, což je naše tovární nastavení.

Také jsme na e-shhop přidali možnost nakoupit náhradní zásobníky pro více typů našich střel ráže .25, ne jen pro ATP queen ale také King a smooth náhradní zásobníky

ALTAROS M24 se zásobníkem

Nyní vyrábíme ALTAROS M24 v ráži 5,5 / .22 a 6,35 / .25 vybaveny 5ti ranným zásobníkem.

Airguns M24

New external regulator

Více informací: ZDE

Externí regulátor s možností  rychle a jednoduše plynule měnit výstupní tlak od 70 do 250 barů. Vstup a výstup pro standardní rychlospojku.

Tento regulátor je možné použít pro jakékoliv vzduchové pušky, k tomu, aby udržovali tlak v kartuši na stabilní hodnotě což zajistí výrazně konzistentnější (přesnější) střelbu zejména u pušek, které nejsou standardně žádným regulátorem vybaveny.

Případně vylepší konzistenci i pušek vybavený regulátorem, jelikož se tím vytvoří kaskádní regulace a originální regulátor bude pracovat přesněji.

Nejvhodnější využití ale nalezne pro komfortní střelbu z pušek především velkých výkonů, kdy umožní připojit plnou 300bar láhev trvale k pušce a komfortně vystřelit i stovky výstřelů bez nutnosti plnění kartuše či kontroly dostatečného tlaku.

Mistr Evropy s našimi slugy Altaros ATP KING 5.52

Chtěli bychom pogratulovat panu Eliovi Brambillovi z italského týmu k získání titulu mistra Evropy ve třídě vzduchové pušky na 50m neomezené, na mistrovství světa WRABF v Plzni.

Pan Brambilla dosáhl skóre 712,19 a jsme hrdí, že si vybral naše slugy Altaros ATP King .22. S nejlepším balistickým koeficientem na trhu. Tyto slugy mu určitě pomohli ve větrném počasí, který panovalo téměř po celou soutěž.

Novinka ATP QUEEN

Novinka ATP QUEEN 60gr vhodné pro FX airguns s STX superior heavy liner hlavní, Lothar Walther a CZ s chockem i bez chocku!

Parametry SLUGŮ:

 • Ballistický koeficient BC 0.245 (funce G1)
 • Průměr - 6.35 mm .25"
 • Hmotnost - 3.92 g - 60 grain
 • Délka - 12.9mm 0.51"
 • Množství 100 ks

VÍCE ZDE: ZDE

ATP QUEEN

Altaros Hybridní Kompresorová Zesilující Jednotka

Verze Hybrid disponuje vlastnostmi ALTAROS násobiče a přidává možnost rychlého plnění z lahve o menším tlaku i mimo domov, bez závislosti na kompresoru či elektřině, např. na střelnici. Naplníte z jedné zdrojové lahve až 3x více lahví (kartuší větrovky), než pouhým přepuštěním. Testováno plnění z lahve 3L z 300bar na 80 bar naplněno 8 lahví 0.48L z 200 na 250 bar.

Hybrid - Díky přídavnému regulátoru a sadě dílů, můžete transformovat násobič, kterým tlakujete lahve za použití poháněcího vzduchu z kompresoru na násobič, který je poháněn pouze z lahve. V regulátoru se rozdělí vzduch ze zdrojové lahve na vývod, který slouží jako zdroj vysokotlakého vzduchu a na vzduch o nízkém tlaku cca 5 bar, který slouží pro pohon násobiče.

Kupte: ZDE

Video s ukázkou různých konfigurací násobiče:

Tato verze je rozšířením základní verze násobiče a není v plnění z lahve do lahve tak efektivní jako verze B2B násobiče, který slouží pouze k tomuto účelu a jeho efektivita je vyšší, nejde s ním však plnit lahev z klasického kompresoru.

Soustružené olověné střely pro vzduchovky - ATP

Nové střely pro vzduchovky Altaros ATP vyráběny unikátní technologií soustružení olověných střel na precizním CNC stroji, kterou společnost Altaros vyvinula jako první na světě. Střely vyrobené touto technologií mají velmi přesné rozměry, díky čemuž dosahují téměř nulového váhového rozdílu s excelentní osovou symetrií, kterou nelze dosáhnout žádnou jinou současně používanou metodou. ATP střely dosahují vysokého balistického koeficientu BC 0.15, který je nejvyšší na trhu.

Více informací a možnost objednat ZDE

Vlastnosti:

 • Vysoká přesnost
 • Precizní tvar
 • Dokonalá souosost a vyváženost
 • Nejvyšší balisticky koeficient na trhu BC 0.15 (funkce G1 při úsťové rychlosti 279 m/s)
 • Extrémně nízké váhové rozdíly - výrazné zlepšení konzistence úsťové rychlosti
 • Obvodové drážky pro snížení tření a snadné zasunutí do hlavně
 • Téměř čisté olovo pro maximální expanzi v cíli a šetrnost k hlavni
 • Výběr ze tří rozměrů 5.48 mm, 5.49 mm a 5.50 mm přímo pro vaši pušku (viz níže)
 • Úspěšně testováno ve vzduchovkových hlavních s čokem výrobců Lothar Walther a CZ (CZUB)
 • Baleno jednotlivě do extrémně odolného obalu.

Balení testováno pádem z výšky 5 metrů

Současný světový rekord, zásah vzduchovou puškou na 1 280 m

Vánoční svátky ve společnosti Altaros jsme využili k vytvoření nového světového rekordu v nejdelším zásahu za použití vzduchové pušky.

Aktuální rekord je 1280 metrů (1400 yardů), na tuto vzdálenost byl zasažen terč o velikosti 56x46 cm.

Video z rekordu:

VYBAVENÍ:

Větrovka: Altaros M24 .22     Custom   -    Výstupní tlak 195bar

Hlaveň: 26,5”  Kuna  1:9 Vývrt

Optika: SWFA 20x42

Střelivo:  Altaros bullets .22  BT 61 grain

Bipod: TACTICAL EVO TK3   

Speciální výbava:  MOA booster nastaven na + 170mRad ( skoro 10° )

Podrobněji ZDE

Aktuální světový rekord v dosažení nejnižší diference úsťové rychlosti u vzduchové pušky

Námi vyráběná puška Altaros M24  s použitím námi vyráběného střeliva je již delší dobu držitelem světového rekordu v dosažení nejnižší diference úsťové rychlosti u PCP pušek a pravděpodobně i nejpřesnější vzduchovou puškou v ráži .22 pro střelbu na 200m jaká kdy byla vyrobena.

Tento rekord jen podtrhuje naše dlouhodobé výsadní postavení na trhu výroby vysoce přesných regulátorů tlaků a velmi brzy i jako předního výrobci nejpřesnějších vzduchových pušek a střeliva na světě. 

 Dokonalého výsledku bylo dosaženo kombinací pušky Altaros M24 s externím regulátorem naší výroby. S použitím našich prototypových střel ráže .22 s vysokým balistickým koeficientem  BC RA4 0,14 je možné dosahovat vynikajících střeleckých výsledků i na dlouhé vzdálenosti stovek metrů (200-500 m). Bez dokonalé konzistence a vysokého BC střel nelze na velké vzdálenosti střílet přesně!

Více informací: Rekord v konzistenci úsťové rychlosti