O nás - Altaros

Altaros.cz je specializovaný eshop, prostřednictvím kterého Vám od roku 2008 nabízíme námi vyvíjené a vyráběné regulátory a příslušenství pro PCP pušky (větrovky). Naše regulátory patří od samého počátku ke světové špičce pro svoji kvalitu, funkční vlastnosti a především své inovativní technologie, což potvrzuje kromě jiného i to, že naši konkurenti musí tyto námi vyvinuté technologie kopírovat, jelikož nejsou schopni přijít s vlastními inovacemi. Naše společnost aktuálně patří k největším producentům těchto regulátoru na světě a z těchto velkých producentů jsme na trhu nejdéle. Díky tomu vám můžeme nabídnout nejen špičkové produktu, ale také naše rozsáhle zkušenosti o všem co se vzduchových pušek a příslušenství týká. Této nabídky již využilo velké množství našich spokojených zákazníků po celém světě a budeme rádi, když i Vy budete jedním z nich.

Kromě regulátorů a příslušenství jsme se v minulosti zaměřovali i na servis větrovek, především v  podobě instalace regulátorů a následní ladění úsťové rychlosti. Za tu dobu našima rukama prošlo několik stovek všech možných modelů a značek větrovek. Aktuálně již z důvodů nedostatku času toto službu neposkytujeme.

 Historie značky Altaros

Zakladatelem a současným řiditelem firmy Altaros Air Solutions S.R.O. je Ing. Plachý Ondřej, který vystudoval obor řízení a regulace na Technické univerzitě v Liberci, na fakultě mechantroniky a je autorem několika patentů. První regulátor pro PCP pušku začal vyvíjet již při studiu v roce 2006 a v roce 2008 již tento regulátor využívalo několik stovek pušek ke spokojenosti jejich majitelů. Na téma tlakové regulace za pomocí mechanických analogových regulátorů napsal bakalářskou a diplomovou práci, přičemž jeho bakalářská práce, jež se zabývala konstrukcí regulátoru tlaku pro vzduchovou pušku CZ 200 S od výrobce Česká Zbrojovka, byla oceněna cenou rektora univerzity.

Po ukončení studii v roce 2011 se již na plný úvazek věnoval vývoji a výrobě regulátoru a dalšího příslušenství pro větrovky a od té doby rozšířil sortiment značky Altaros o desítky produktů. Jmenovitě jde zejména o první odvzdušněný regulátor na světě (regulátor spojený s atmosférou) u kterého nebylo nutné vrtat otvor do kartuše, díky vyvinutí nové technologie odvzdušnění přes závit originální zátky kartuše, z které stačilo pouze sundat původní o-kroužek. Tato klíčová technologii je dnes používaná i u konkurenčních výrobců, kteří tuto technologii jednoduše okopírovali, protože nebyli schopni reagovat vlastní inovací. Do této doby bylo u konkurenčních regulátorů nutno vždy vrtat otvor do kartuše. Bez této námi vyvinuté technologie, by dnes tisíce lidé stále nevlastnili regulátor ve své pušce, jelikož vrátní otvoru do kartuše je pro ně nemyslitelné a my tuto ideu plně podporujeme,protože správně navržený regulátor musí být možné do pušky nainstalovat bez nutnosti trvalých úprav na pušce, což nutné vyvrtání díry do kartuše rozhodně nesplňuje.

Další převratnou technologii na poli regulace pro větrovkou, kterou vyvinul, je regulátor který dlouhodobě stabilně funguje i bez nutnosti propojení s atmosférickým tlakem a který díky této schopnosti je pro velkou řadu pušek nejsnadněji a nejrychleji nainstalovaný PCP regulátor na světě. Tento regulátor také samozřejmě splňuje možnost uvedení pušky kdykoliv do původního továrního provedení. Tuto vlastnost najde u všech našich produktů na rozdíl od konkurence.

Ondřej Plachý také vyvinul kompresorový násobič, který dnes umožňuje stovkám uživatelů jednoduché plněné svých pušek či lahví v pohodlí domova, bez nutnosti ježdění k potápěčům. Více o tomto kompresorovém násobiči najde zde.

Aktuálně se Ondřej věnuje zejména sériovému dokončení dvou unikátních projektů pušek, které výrazně změní pohled na zažité standarty o větrovkách. Jedna z nich je poloautomatická 10 raná větrovka, která využívá pro opětovné nabití pouze odpadní vzduch z hlavně a která funguje jako první na světě i při velmi malých energiích v rozmezí 7,5 J a 16 J, přičemž si zachovává standardní koncepci větrovky se zasouváním diabolky do hlavně před výstřelem. Díky tomu je přesnost srovnatelná s klasickou ne poloautomatickou větrovkou. Tato technologii je také naší firmou patentovaná.

Druhý projekt přinese pušku, která se výrazně odlišuje od současných větrovek a vzhledem se velmi blízko přibližuje k nerozeznání od běžných palných zbraní. Zároveň obsahuje unikátní systém koncepce ventilu a úderníku, který přináší extrémní efektivitu s využitím tlakového vzduchu.

Samozřejmostí je využití našich špičkových regulátorů pro obě pušky, které zajistí perfektní konzistenci úsťové rychlosti.

 

Kromě výše popsaných věcí se také zabývá vývojem a výrobou příslušenství CNC soustruhů, zejména pak vývojem a výrobou automatické nožové hlavy pro 8 nástrojů, kterou si naše firma také nechala patentovat.