FX Airgun Royale 400

FX Airgun Royale 400 / FX Boss
search
 • FX Airgun Royale 400 / FX Boss
 • FX Airgun Royale 400
 • FX Airgun Royale 400 / FX Boss
 • FX Airgun Royale 400 / FX Boss
 • FX Airgun Royale 400
 • FX Airgun Royale 400
 • FX Airgun Royale 400
CA-RE-016-001

Lety osvědčené regulátory (od roku 2010) používané tisíci spokojenými zákazníky po celém světě.

Tento regulátor je možné nainstalovat do většiny větrovek s tlakovou lahví které mají standardní závit M18x1,5. K regulátoru je dodáván nylonový o-kroužek a dva USIT kroužky, který se používá v případě špatné pozice plnícího pinu a manometru.

Návod k použití: ZDE

 • Max. 250 znaků
Ráže: .177 /4.5mm
Požadovaná energie s regulátorem: 7,5J / 5,5 ft/lbs
3 350,00 Kč
Počet

Regulátor je totožný s regulátorem pro pušky Gunpower, navíc je zde k regulátoru dodáván nylonový o-kroužek, který se používá v případě špatné pozice plnícího pinu a manometru. Jedná se o jednoduchou instalaci bez úprav na pušce, takže může vše být vráceno do původní podoby. Vše co je potřeba k instalaci je odšroubovat kartuši (nezapomeňte vypustit vzduch) a našroubovat regulátor mezi kartuši a tělo pušky. !! Po instalaci regulátoru NIKDY neplňte skrz rychloplnění na pušce, vždy pouze přes quick fill na regulátoru !! Pro plnění je nutné zakoupit paintball rychlospojku , která je stejná jako u pušku marauder či dalších.

Videa pro používání a instalaci regulátoru tlaku do vzduchové pušky FX Airgun Royale 400 / FX Boss

Instalační video je identické s FX Airgun Royale 400V případě že vám stoupá výstupní tlak v čase, je to nejčastěji způsobeno nečistotou nebo poškozením o-kroužku na plastovém šroubu. V tomto videu je ukázáno jak vyčistit nebo vyměnit tento o-kroužek. Ve videu je použit Gunpower regulátor. Postup je stejný pro všechny.

Jak vyndat regulátor z těla regulátoru

Jak nastavit tlak na regulátoru

Instrukce pro instalaci regulátoru tlaku do vzduchovky FX Airgun Royale 400 / FX Boss

Zrychlený bodový postup instalace (pro instalaci je vhodné použít horkovzdušnou pistoli)

1) Vypustit tlak. Vhodný postup je bez diabolky vystřílet vzduch, aby zůstal tlak okolo 50-100 bar a pak lehce uvolnit manometr na pušce a vypustit zbytek tlaku.

2) Vyndat tlakovou láhev z těla pušky

3) Jelikož nádoba je po instalaci regulátoru delší o 47 mm, tak je nutné posunout tlumič na hlavni o kousek dopředu. Nejprve z tlumiče vyšroubujte zajišťovací šroubek (červík). Tlumič může být uchycený na lepidlo, proto je vhodné opět použít horkovzdušnou pistoli. Poté by již mělo být možné s tlumičem hýbat.

4) Provést instalaci regulátor dle podrobného návodu níže.

Je vhodné před přečtením návodu se podívat na video návod a až po té si přečíst návod pro vyvarování se častých chyb při instalaci FX Airrange Royale 400

Rozšroubování kartuše + čištění

Je nutné kartuši vypustit jinak nebude možné vyšroubovat ventil.Při prvním povolování ventilu z kartuše může být nutné ji uchytit do svěráku, nejprve však vyzkoušejte povolit kartuši rukou Aby jste zabránili poškrábání a protáčení kartuše při uchycování do svěráku je vhodné ji obalit brusným papírem hladkou stranou ke kartuší a uchytit.

Když instalujete regulátor musíte odstranit ” valve piston ” část

Uchycení regulátoru

Ventil se našroubuje na regulátor. Musíme se ujistit zda je v drážce regulátoru o-kroužek. Po té našroubujeme regulátor zpět do láhve a opět zkontrolujeme přítomnost o-kroužku v hrdle láhve. Zkontrolujte o-kroužky na manometru a plnícím pinu a to že malý o-kroužek na dně pinu je lehce zmáčknutý mezi stěnou pinu a hlavičkou šroubu (ne příliš hodně, ale ani ne příliš málo). Pin i manometr dotahujeme do regulátoru pouze prsty tak aby se horní zvětšený valeček manometru i pinu dotýkaly obvodu regulátoru. Pozice pro pin a manometr se dá měnit podle toho kde vám více vyhovuje jeho poloha, lze udělat malá korekce a trochu láhev povyšroubovat (není nutné úplné dotažení ke stěně). Při špatné poloze pinu a manometru vložte černý silonový kroužek na místo o-kroužku do drážky u vnitřního závitu regulátoru. Tím se změní poloha při zašroubování.

Plnění, Vypouštění vzduchu

NIKDY neplňte skrz rychloplnění na pušce, vždy pouze přes quick fill na regulátoru. Pokud je vše v pořádku připojte paintballovou rychlospojku a proveďte naplnění. Dejte pozor aby kuličkový zámek rychlospojky zapadl. První plnění provádějte pomalu okolo 2-3 Bar za sekundu. Dle typu láhve lze natlakovat až na 250 bar (3600 PSI).Po naplnění na daný tlak odvzdušněte hadici a vytáhněte rychlospojku.

Nastavení tlaku regulátoru

Altaros regulátor je možné nastavit na výstupní tlak od 100 bar (1450 PSI) do 150 bar (2500 PSI) a po konzultaci až na 170 bar (2500 PSI) čemuž odpovídá natočení šroubu za hodnotu 150 bar tak aby ryska šroubu směřovala k písmenu R. Pro rychlé uživatelské nastavení je regulátor vybaven stupnicí, dle které lze nastavit požadovanou hodnotu výstupního tlaku. Celkový rozsah 100-150 bar odpovídá přibližně 2/3 otáčky. Vyšroubování či zašroubování o více jak 1 otáčku může způsobit nefunkčnost regulace a stupnice (tj. přehledu o aktuálním nastaveném tlaku).
Pro zvyšování tlaku je nutné otáčet šroub proti směru hodinových ručiček (vyšroubovávat). Pro snižování výstupního tlaku naopak otáčíme po směru hodinových ručiček (zašroubovat). Hrana drážky vnitřního šroubu označena červenou barvou označuje na stupnici aktuální nastaveny výstupní tlak z regulátoru. Pro změnu tlaku stačí plochým šroubovákem otočit vnitřní šroub příslušným směrem na požadovanou hodnotu.


Stupnice tlaku s třemi různými nastaveními

Na tomto obrázku najde starou stupnici ( s nastavením na 100 barů ), kterou již neprodáváme.

Zásilka obsahuje

 • Regulátor
 • Pin a manometr
 • 2kusy 2×1 O kroužky na šroubek pinu
 • 3kusy 4×1 na pin a na manometr
 • 1kus 19×2,5 těsnění mezi ventilem a tělem regulátoru

Upozornění

Je nutné udržet maximální čistotu celé tlakové soustavy (kartuše a vnější o-kroužky). Nerozebírejte regulátor bez předchozího souhlasu, který Vám případně bude udělen na základě E-mailové korespondence, kde uvedete důvod proč by bylo nutné regulátor rozebrat. V případě nedodržení tohoto postupu může dojít k poškození funkce regulátoru ( správné sestavení regulátoru není jednoduché a je nutné dodržet správný postup). Z těchto důvodů při rozebrání bez předchozího souhlasu, či nedodržení přesného postupu instalace nelze uplatnit nárok na záruku. Jelikož se nejedná o originální díly od výrobce větrovky je instalace regulátoru na vlastní zodpovědnost.

Výsledky s nainstalovaným regulátorem tlaku ve vzduchové pušce FX Royale

Fx royale výsledky bez regulátoru:

Fx royale results without regulator

Fx royale výsledky s regulátorem nastaveným na 150 bar s 18.1 grain JSB , ráže .22 :

Fx porovnání výsledků:

Mohlo by vás také zajímat