AA S200/ CZ200 Rychloplnění s Bar manometrem

AA S200/ CZ200 Rychloplnění s manometrem
search
  • AA S200/ CZ200 Rychloplnění s manometrem
  • AA S200/ CZ200 Rychloplnění s manometrem
  • AA S200/ CZ200 Rychloplnění s manometrem
  • AA S200/ CZ200 Rychloplnění s manometrem
CA-QF-004-001

Pod názvem rychloplnění se skrývá zařízení, které nahrazuje původní koncovku kartuše s manometrem koncovkou, která má jak manometr, tak plnící otvor pro pin a není tedy nutné kartuši vyšroubovávat z těla pušky.

1 400,00 Kč
Počet

Pod názvem rychloplnění se skrývá zařízení, které nahrazuje původní koncovku kartuše s manometrem koncovkou, která má jak manometr, tak plnící otvor pro pin a není tedy nutné kartuši vyšroubovávat z těla pušky. Kromě většího komfortu při plnění je rychoplnění zejména vhodné při instalaci regulátoru, jelikož se pak již neplní skrz regulátoru což eliminuje nutnost po každém plnění vystřelit několik výstřelů, než tlak v komoře regulátoru klesne na regulovanou hodnotu. Po instalaci rychloplnění je kartuše s regulátorem po naplnění ihned připravena ke střelbě.

Nová koncovka rychloplnění je delší oproti originální mosazné koncovce o pouhé 4 mm, není tedy nutné se obávat problému s uchycením adaptérů na konec hlavně. Plnit lze z obou stran, takže je vždy dostupná alespoň jedna strana otvoru pro plnění při jakémkoliv natočení kartuše vůči hlavni. Není tedy nutné označovat polohu kartuše.

V ceně je obsažena nová zátka a plnící pin s redukcí, který je možné našroubovat na hadici se závitem G 1/8 vnější nebo vnitřní v závislosti na tom, zda se použije či nepoužije redukce na plnícím pinu.

Při objednání našeho rychloplnění je možné u nás také zakoupit plnící adaptér který umožňuje odvzdušnit hadici po plnění a tím zvýšit životnost životnost o-kroužků.

Při koupi rychloplnění a regulátoru v jedné objednávce můžeme nabídnout instalaci obou věcí do Vámi zaslané kartuše zdarma.

Videa pro používání a instalaci rychloplnění do vzduchové pušky CZ200

Instalační video

Instrukce pro instalaci rychloplnění do vzduchovky CZ200

Je vhodné před přečtením návodu se podívat na video návod a až po té si přečíst návod pro vyvarování se častých chyb při instalaci Rychloplnění Quick fill

Rozšroubovaní kartuše

Je nutné kartuši vypustit jinak nebude možné vyšroubovat ventil.Při prvním povolování kartuše je nutné ji uchytit. Aby jste zabránili poškrábání a protáčení kartuše při uchycování do svěráku je vhodné ji obalit brusným papírem hladkou stranou ke kartuší a uchytit do svěráku nejlépe mezi 2 kusy tvrdé pryže či dřeva (z důvodů zachování povrchu). Konec čelistí by měl být vzdálený cca 3 cm od kraje trubky, kde je ventil. Velmi pevně stáhněte, samotná kartuše to vydrží a nebude prokluzovat. Poté použijte 2 krátké šroubky (tyčky), ty se vloží do děr v těle ventilu. Dále použijte kleště (sika kleště, hasák), kterými sevřete hlavičky šroubů. Pak již stačí klasicky vyšroubovat ventil (klasický závit – povolovat proti směru hodinových ručiček). Připravte se, že vyšroubování jde dosti z tuha a při povolování na tom člověk takřka visí. Po prvním povolení již lze opětovné rozdělaní výrazně lépe, v některých případech i rukou.

Pro obrázkovou verzi jak odšroubovat původní zátku z kartuše klikněte na CZ 200 Instrukce.

Přendání manometru

Po vyšroubování zátky do ní zasuneme inbus a vyšroubujeme manometr, inbusem otáčíme ve směru hodinových ručiček. Na zavit manometru nasuňte O-kroužek 9,25×1,78, který je dodáván s regulátorem. Zkontrolujte v nové zátce čistotu a zašroubujte do ní manometr . Pevně v ruce utáhněte a našroubujte zátku do kartuše tak aby se zátka opírala o stěnu kartuše(opět stačí dotahovat pouze v ruce).

Pin a plnění

Plnící pin je možné našroubovat bez redukce na hadici G 1/8 vnější zavit. S redukcí na vnitřní zavit. Hadici dotáhněte pouze k O-kroužku uvnitř pinu, opět pouze rukou. Vnější O-kroužky na pinu je nutné průběžně mazat aby se zabránilo jejich poškození. Náhradní O-kroužky jsou 2×1 a jsou dodávány s rychloplněním v sáčku. Při připojení pinu se vždy ujistěte, že se jeho větší průměr dotýká stěny zátky.

Plnění provádějte pomalu = otevírejte ventil plnící láhve pozvolna a jen na malé otevření. Pokud při odtlakování hadice začne ucházet tlak z kartuše, vyndejte znovu zátku a zkontrolujte zda na zadní straně je malý o-kroužek lehce zmáčknutý mezi hlavičku šroubu a stěnou zátky. Nesmí být zmáčknutý ani moc, ani málo a nesmí na něm být nečistota.

Zásilka obsahuje

  • Quick fill
  • Bar manometr
  • Plníci pin
  • Redukce pro paintbalovou rychlospojku
  • Náhradní O-kroužky 3×1,5

Jelikož se nejedná o originální díly od výrobce větrovky. Je instalace rychloplnění na vlastní zodpovědnost.

Mohlo by vás také zajímat