CZ 200/ AA S200 set s kartuší 0,15L

CZ 200/ AA S200  set s kartuší 0,15L
search
  • CZ 200/ AA S200  set s kartuší 0,15L
  • CZ 200/ AA S200  set s kartuší 0,15L
  • CZ 200/ AA S200  set s kartuší 0,15L
  • CZ 200/ AA S200  set s kartuší 0,15L
CA-SE-001-041

Jedná se o jednoduchou instalaci bez úprav na pušce, takže může vše být vráceno do původní podoby.

4 999,00 Kč
Počet

Více informací o rychloplnění

Pod názvem rychloplnění se skrývá zařízení, které nahrazuje původní koncovku kartuše s manometrem koncovkou, která má jak manometr, tak plnící otvor pro pin a není tedy nutné kartuši vyšroubovávat z těla pušky. Kromě většího komfortu při plnění je rychoplnění zejména vhodné při instalaci regulátoru, jelikož se pak již neplní skrz regulátoru což eliminuje nutnost po každém plnění vystřelit několik výstřelů, než tlak v komoře regulátoru klesne na regulovanou hodnotu. Po instalaci rychloplnění je kartuše s regulátorem po naplnění ihned připravena ke střelbě.

Nová koncovka rychloplnění je delší oproti originální mosazné koncovce o pouhé 4mm, není tedy nutné se obávat problému s uchycením adaptérů na konec hlavně. Plnit lze z obou stran, takže je vždy dostupná alespoň jedna strana otvoru pro plnění při jakémkoliv natočení kartuše vůči hlavni. Není tedy nutné označovat polohu kartuše.

Součástí rychloplnění je i plnící pin s redukcí, který je možné našroubovat na hadici se závitem G 1/8 vnější nebo vnitřní v závislosti na tom, zda se použije či nepoužije redukce na plnícím pinu.

Více informací o rychloplnění zde

Více informací o regulátoru

Tlak okolo 100 bar je vhodný pro výkony od 7 do 20 Joulů .

Cz 200 regulator

Regulátor použitý v naší duralové kartuši je odvzdušněná verze (propojená s atmosférou). Instalace regulátoru je stejná jako u všech ostatních odvzdušněných regulátorů. Regulátor se zasune do kartuše ( užší stříbrnou část napřed ) do takové hloubky aby byla vidět polovina vnitřních závitů v kartuši. Po té se sundá originální o-kroužek z těla ventilu kartušové zátky a ventil se zašroubuje do kartuše. Šroubováním ventilu posouváme regulátor do správné pozice. Tělo ventil se nesmí zašroubovat až na dno (kov na kov) , ale mezi kartuší a ventilem necháme malou mezerou okolo 0,1-0,3 mm. Tímto vytvoří odvzdušňovací průchod pro regulátor.
Poté se kartuše napustí přes rychloplnění mimo pušku a zašroubuje se do pušku až po naplnění. NIKDY neplňte kartuši osazenou regulátorem původním způsobem přes ventil kartuše, která se našroubuje na láhev! Došlo by k poškození regulátoru a dalších dílů!

Po instalaci kartuše je nutné omezit přítlak pružiny úderníku, aby byla zajištěna nižší spotřeba vzduchu a tím větší počet výstřelů (i po tomto nastavení Vám zůstane energie 16 J ). Tento šroub se nachází pod kličkou natahování a je nutné z pušky sundat pažbu. Šroub vyšroubujte tak, aby hlava šroubu byla zároveň s hranou těla pušky.

Bočním omezujícím šroubem můžete doladit výslednou rychlost .

Mějte na pamětí že vyšší výkon ne vždy znamená vyšší přesnost.

JSB heavy 4.5mm 0.67g (0.177)

Průmer 225,7ms
Min 224,2ms
Max 226,9ms
Rozdíl 2,7ms
Shots 77
Výkon 16,9J

CZ200 results with Altaros regulator 16J

Nastavení tlaku regulátoru

Altaros regulátor je možné nastavit na výstupní tlak od 100 bar (1450 PSI) do 150 bar (2500 PSI) a po konzultaci až na 170 bar (2500 PSI) čemuž odpovídá natočení šroubu za hodnotu 150 bar tak aby ryska šroubu směřovala k písmenu R. Pro rychlé uživatelské nastavení je regulátor vybaven stupnicí, dle které lze nastavit požadovanou hodnotu výstupního tlaku. Celkový rozsah 100-150 bar odpovídá přibližně 2/3 otáčky. Vyšroubování či zašroubování o více jak 1 otáčku může způsobit nefunkčnost regulace a stupnice (tj. přehledu o aktuálním nastaveném tlaku).
Pro zvyšování tlaku je nutné otáčet šroub proti směru hodinových ručiček (vyšroubovávat). Pro snižování výstupního tlaku naopak otáčíme po směru hodinových ručiček (zašroubovat). Hrana drážky vnitřního šroubu označena červenou barvou označuje na stupnici aktuální nastaveny výstupní tlak z regulátoru. Pro změnu tlaku stačí plochým šroubovákem otočit vnitřní šroub příslušným směrem na požadovanou hodnotu.


Stupnice tlaku s třemi různými nastaveními

Na tomto obrázku najde starou stupnici ( s nastavením na 100 barů ), kterou již neprodáváme.

Více informací o kartuši

Celková váha Kartuše Altaros s nainstalovaným regulátorem a rychloplněním s Bar manometrem:

Celková váha originální kartuše s mosaznou zátkou včetně originálního manometru a našeho Altaros regulátoru.

Altaros kartuše má kompatibilní montážní provedení shodné s originální CZUB kartuší dodávané s puškou. Tedy stejné zavity M25x1 a proto lze použít originální zátky kartuše či námi nabízené příslušenství pro tuto pušku. Kartuše je u nás dostupná ve dvou délkových provedeních a jsou stejné dlouhé jako obě varianty originální kartuše od CZUB. Díky použití pevnostního duralu má Altaros kartuše oproti originální téměř 3x nižší hmotnost, což ocení zejména střelce, kteří se snaží odlehčit přední část pušky. Díky použití duralu (slitina hliníku) a černé eloxované úpravě nehrozí riziko vnitřní či vnější koroze, jako u ocelového originálu.

Nabízené varianty a jejich porovnání s originální ocelovou kartuší:

Originální délka pláště kartuše 38 cm (značení celkové délky dle výrobce 41cm) váha 479 gram

Délka pláště Altaros kartuše 38 cm (shodná jako u originálu) váha 167 gram

__________________________

Originální délka pláště kartuše 31 cm (značení celkové délky dle výrobce 34cm) váha 385 gram

Délka pláště Altaros kartuše 31 cm (shodná jako u originálu) váha 136 gram

Při použití našeho příslušenství lze použít jak dlouho tak i krátkou kartuši aniž by byla omezena možnost uchycen koncovky na hlaveň ( kompenzátor / tlumič).

Maximální plnící tlak je 190 bar / 2750 PSI .

Více informací o kartuši zde

Mohlo by vás také zajímat